h. Toshiba Polar 25 (Velg farge)
Prisområde: kr 24,350.00 til kr 25,150.00
Kraftig varmepumpe med høyeste energiklasse, tilpasset kaldt klima.
Kjølemedieavgift på 723,- kommer i tillegg
-
Kraftig varmepumpe med høyeste energiklasse, tilpasset kaldt klima
- Høyeste energiklasse A+++ og SCOP på 5,1
- Sort innedel i matt utførelse - full av smarte funksjoner
- Nordisk modell med varmekabel og tørrefilter i utedel
- Fabrikktestet drift ned til -25 °C
Folkefavoritten Toshiba Polar i matt, elegant hvit fås også nå i sort design. Den sorte designmodellen er oppdatert med integrert WiFi og mulighet for smart stemmestyring. Med sømløst deksel og matt finish har den et diskré design som gjør at den passer utmerket inn i skandinaviske hjem.
Sort Polar leveres med sort, matchende fjernkontroll og er utstyrt med en rekke intelligente funksjoner: Peismodus, vedlikeholdsvarme, Timer-funksjoner, Hi-power med mye mere. Mest unikt er «Hada Care»-spjeldet, som sørger for sval nedkjøling på varme dager. Den kjølige luften styres da opp mot taket og gir en behagelig, jevn romtemperatur – helt uten trekk.
Polar er en del av Toshibas nordiske modellserie og har fabrikktestet driftsområde ned til -25 °C. Polar utedel er utstyrt med varmekabel for enkel avriming og har i tillegg fukthindrende tørrefilter. Utedelens dryppanne har fått nytt design med økt dimensjon på nippel for tilkobling til Ø32 mm avløpsrør.
| Vekt og mål | |
|---|---|
| Vekt innedel | 10 kg |
| Vekt utedel | 38 kg |
| HxBxD innedel | 293 x 800 x 226 mm |
| HxBxD utedel | 550 x 780 x 290 mm |
| Lydnivå og driftsområde | |
|---|---|
| Lydnivå utedel | 47 dB(a) |
| Lydnivå innedel | (19) 25 – 45 dB(a) |
| Driftsområde (kjøl / varme) | -15 ~ +46 / -25 ~ +24 °C |
| SCOP og Energiklasse | |
|---|---|
| COP verdi | 4,92 |
| SCOP verdi | 5,1 |
| Energiklasse | A+++ |
| Kjølekapasitet kW | |
|---|---|
| Min/maks kjølekapasitet | 1,1 – 3,5 kW |
| Nominell kjølekapasitet | 2,8 kW |
| Maks kjølekapasitet kW | 3,5 kW |
| Varmekapasitet kW | |
|---|---|
| Min/maks varmekapasitet | 1 – 7,2 kW |
| Maks varmekapasitet | 7,2 kW |
| Varmekapasitet nominell | 3,2 kW |
| Varmekapasitet ved -7°C | 4,25 kW |
| Varmekapasitet ved -10°C | 4,1 kW |
| Varmekapasitet ved -15°C | 3,8 kW |
| Varmekapasitet ved -20°C | 3,2 kW |
| Varmekapasitet ved -25°C | 2,6 kW |
| Teknisk spesifikasjoner | |
|---|---|
| Anbefalt sikringsstørrelse | 16 A |
| Rør dimensjon | 1/4″ – 3/8″ |
| Rør lengde (min – maks) | 2 ~ 20 meter |
| Høydeforskjell inne- og utedel | 12 meter |
| Påfylling pr gram utover standard lengde | 20 g/m (etter 15m) |
| Strømtilførsel | Inne- eller utedel |
| WiFi | Innebygd |
| Base for all products | |
|---|---|
| Samlet vekt innedel og utedel | 0.0 kg |
Tilleggsinformasjon
| Velg farge | Hvit, Sort |
|---|





